Česká Lípa   ČSAD Semily   Děčín   Dvůr Králové   Harrachov   Hořice   Hradec Králové   Chrudim   Jablonec n.N  Jičín

Kolín  Liberec   Mělník  Mladá Boleslav  Nymburk   Pardubice Tanvald  Trutnov  Turnov   Ústí nad Labem  Vrchlabí

Městská doprava Nymburk

    Další středočeské sídlo ve kterém se můžeme svézt linkou městské dopravy je železniční městečko Nymburk. Město leží na řece Labi a obývá ho kolem 15000 obyvatel. Jedná se o jeden z největších středočeských železničních uzlů a to díky velkému seřaďovacímu nádraží, železničním opravnám a čtyřem železničním tratím.

  • 060 > Sadská > Poříčany

  • 061 > Křinec > Rožďalovice > Kopidlno > Jičín

  • 071 > Luštěnice > Mladá Boleslav

  • 231 > Praha > Čelákovice > Lysá nad Labem > Nymburk > Poděbrady > Velký Osek > Kolín

   Přímé vlakové spojení je zajištěno pomocí rychlíků i do směrů Česká Lípa - Rumburk, Litoměřice - Ústí nadJeden z autobusů příměstské dopravy na lince SID H41 Autobusové nádraží v době odpolední přepravní špičkyLabem a Chlumec nad Cidlinou - Hradec Králové. Ve srovnání s železnicí hraje automobilové spojení druhé housle. Městem prochází pouze jedna silnice I. třídy 38 (Mladá Boleslav - Poděbrady - Kolín a dále pokračující na Jihlavu). Veškeré autobusové spojení je zajišťováno zdejším dopravcem OAD Kolín, který působí dále ještě na Kolínsku a v okolí Poděbrad, Lysé nad Labem a Českého Brodu. Autobusové nádraží se nachází severně od centra města hned vedle hlavního nádraží vlakového. Systém příměstských linek je od roku 2007 podobně jako všechny linky ve středočeském kraji integrován do jednotného systému SID linky nesou označení Hxx.

Městská linka s linkovým označením 270985 je zajišťována nymburským střediskem OAD Kolín (dříve ČSAP Nymburk). Spojuje příměstskou část Zálabí s centrem, vlakovým nádražím a lokomotivním depem.  Linka s osmi páry spojů je v provozu pouze v pracovní dny od 4:48 do 15:51. 

Trasa městské linky 270985 Vyrolat - Pražská - Zálabská - Diskont Potraviny - Zálabí,PVT - Náměstí - Kino - Kulturní dům - Zimní stadion - U Hřbitova - Lipová - Poliklinika - Restaurace sídliště - Jankovice,Šeříková - Nákupní podnik - Jičínská - Pod nadjezdem - Autobusové stanoviště - Maršála Koněva - U Hypernovy - Stavebniny - Lokomotivní depo

Více informací o aktuálních jízdních řádech, o aktuálním tarifu a dalších informací o dopravci hledejte na adrese  www.oad.cz

Na linku je nasazován jeden z linkových minibusů Sor C7.5, kterých má společnost ve svém vozovém parku celkem 5.

Autobusy spatřené v provozu na městské lince
              NBA 73-37                      NBA 73-39                2S5-3221         3S6-7234

         

MHD Nymburk na www.spvd.cz
MHD Nymburk na citybus.cz
Stránky dopravce - OAD Kolín
[CNW:Counter]